Hopp til innhold

Teknologi blir for lite brukt

Riksrevisjonen påpeker at norsk helsesektor trenger mer digitalisering og bedre styringsdata.

Artikkel: Redaksjonen EHiN


– Mye av teknologien som skal flytte sykehustjenester nærmere pasientene, er klar, men den blir for lite brukt. Det er ikke tilfredsstillende, sier riksrevisor Karl Eirik Schjøtt-Pedersen, i en pressemelding.

Mandag 13. oktober publiserte Riksrevisjonen en ny rapport, “Riksrevisjonen si undersøking av bruk av teknologi for å flytte spesialisthelsetenester nær pasienten” Dokument 3:3 (2025–2026).

Bakgrunnen til rapporten er å kartlegge mulighetene som ligger i digitale verktøy innen helse. Stortinget har over flere år forventet at man ved å ta i bruk ny teknologi og ulike former for digital hjemmeoppfølging i helsetjenestene, skal bidra til å opprettholde et tjenestetilbud av god kvalitet og bremse økningen i behovet for personell i primær- og spesialisthelsetjenesten.

Ved hjelp av skjemabasert oppfølging, nettbaserte behandlingstilbud og digitale konsultasjoner skal pasientene i større grad kunne møte spesialisthelsetjenesten hjemme, og ressursene i helsetjenesten skal utnyttes mer effektivt, ifølge Riksrevisjonens rapport.

Bruk av digitale løsninger og bedre digital samhandling gir også nye muligheter for å følge opp pasienter som har behov for oppfølging fra flere nivåer.

Digital hjemmeoppfølging kan for eksempel være video- og telefonkonsultasjoner, nettbaserte behandlingsprogrammer og oppfølging via data fra pasienten, eller medisinsk utstyr.

Riksrevisjonen fastslår at det er ikke tilfredsstillende at:

  • mange sykehus har kommet kort i å ta i bruk ulike former for digital hjemmeoppfølging av pasientene sine
  • sykehus i liten grad har tatt i bruk mulighetene teknologien gir for å samarbeide med kommuner om tjenester nærmere pasientene
  • det mangler styringsinformasjon om bruken av digitale helsetjenester bidrar til effektiv ressursbruk

Riksrevisjonen sammenfatter sine egne konklusjoner som følgende:

  • Det er mulig å øke bruken av ulike typer digital hjemmeoppfølging i spesialisthelsetjenesten og samarbeide mer med kommuner om dette
  • Foretakene og Helse- og omsorgsdepartementet kan legge bedre til rette for arbeidet med å flytte spesialisthelsetjenester nærmere pasienten ved hjelp av teknologi
  • Foretakene og departementet har lagt liten vekt på samarbeid med kommunehelsetjenesten i styringen av arbeidet med å flytte spesialisthelsetjenester nærmere pasienten ved hjelp av teknologi
  • Styringsinformasjonen om hvorvidt bruk av digitale helsetjenester bidrar til effektiv ressursbruk, er mangelfull på alle nivåer

Dokumentet fra Riksrevisjonen er sendt til Helse- og omsorgsdepartementet og Stortinget.

(Sitatene fra rapporten er oversatt fra nynorsk via ChatGPT)

Scroll til toppen